Čtvrtek, Říjen 24

Telefony Lumia vstaly z mrtvých. Microsoft je začal po jejich pohřbu opět prodávat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zdá se, že i po oficiálním pohřbu telefonů Lumia s operačním systémem Windows 10 Mobile, už o nich nikdy neuslyšíme. Opak je ale pravdou, v Microsoftu totiž zřejmě objevili několik palet, kterých se potřebují zbavit.

Jiné, kloudnější vysvětlení toho, že Microsoft opět začal prodávat telefony Lumia zatím neexistuje. Přestože vývojáři tento operační systém zavrhli a Microsoft se rozhodl s vývojem a prodejem zařízení nadobro skoncovat, začal nabízet poslední modely, které byly představeny ještě v roce 2015 – Lumia 950(XL), 650 a 550.

Ceny se však příliš výrazně nezměnily, telefony jsou tedy určené spíš těm, kteří neví, co s penězi. V přepočtu na naší měnu totiž Lumia 950 XL vyjde na necelých 10 500kč, Lumia 950 na necelých 8 500kč, Lumia 650 na 4 200kč a nejlevnější model Lumia 550 na necelé tři tisíce. Tolik peněz za telefon, který je již prakticky bez jakékoli podpory a proti aktuální konkurenci značně pozadu, je spíše výsměch, než zajímavá nabídka.

Zdroj: Gizmodo

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď