Čtvrtek, Září 19

Tesla myslí i na „běžné smrtelníky“. Pokud jste fanouškem, toto příslušenství si budete moci dovolit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tesla minulý týden představila novinky v podobě tahače nebo Roadsteru, který disponuje úžasným zrychlením. Tesly jsou bezesporu krásná a výkonná auta nabitá technologiemi.

Ne každý z nás si však může Teslu dovolit, přesto je velkým fanouškem. Tesla na takové fanoušky myslela a na tiskové konferenci uvedla i novou sekci svého e-shopu se suvenýry a dárkovými předměty. Naleznete zde pouzdro na klíčky od auta, kryt na iPad nebo iPhone, kožené řidičské rukavice, miniatury aut Tesla a termosku. To, co nás – technologické geeky – bude nejvíce zajímat, je powerbanka a miniatura nabíjecí stanice Tesla Supercharger pro váš mobil.

Powerbanka nenadchne enormní kapacitou a poslouží tak spíše jako záchranný fanouškovský kousek. Její kapacita je 3350mAh. Tu zajišťuje jeden akumulátor typu 18650. Powerbanka také disponuje dvěma nabíjecími kabely – Apple Lightning a micro USB (což je v dnešní době USB-C poměrně zastaralé). Powerbanka tedy zachrání umírající telefon, avšak na dlouhé nabíjení i více zařízení na jednou rozhodně není. Zajímavá je ale miniatura Tesla Supercharger.

Ta je dokonalou zmenšeninou především proto, jelikož Tesla při její výrobě použila stejný 3D model, jako při výrobě opravdových Superchargerů. Již nedisponuje USB kabelem, ten musíte použít vlastní. Powerbanku i malý Supercharger Tesla prodává za cenu 45 USD, což je po připočtení daně zhruba 1175 korun.

Zdroj: shop.tesla.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď