Pátek, Duben 3

Tipy na zajímavé aplikace #1

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vítejte u prvního dílu seriálu Tipy na zajímavé aplikace. V tomto seriálu si budeme představovat užitečné aplikace pro smartphony a tablety. Aplikace, které vám v tomto seriálu postupně představím, budou povětšinou jednoduchými, často jednoúčelovými, prográmky, které však dokáží ulehčit váš každodenní život. V prvním díle si představíme povedený fotoeditor Aviary, poté aplikaci Sleep timer pro příjemné usínání s hudbou, a nakonec hlídač jednoho z největších českých inzertních portálů – aplikaci Bazoš agent.

Photo Editor by Aviary

Jako první si představíme aplikaci Photo Editor by Aviary. Tato aplikace je, jak již název napovídá, jednoduchým fotoeditorem. Ptáte se, proč byste měli chtít na mobilu jednoduchý fotoeditor, když na úpravu fotek máte „dospělý“ editor na svém počítači? Občas můžete potřebovat upravit pouze nějaký detail, mírně zvýšit jas na tmavé fotografii, nebo například oříznout obrázek tak, aby měl jiný poměr stran. A přesně na tyto jednodušší úpravy se tento editor skvěle hodí.

Jednoduše v něm můžete provádět následující úpravy: kreslit do obrázku, přidat vlastní text, provádět změny jasu, kontrastu, expozice, teploty a sytosti barev, ostrosti, přidat vinětaci, a spoustu dalších. Přesto, že výčet funkcí je opravdu rozsáhlý, aplikace sama o sobě je velmi jednoduchá. Její ovládání zvládne narozdíl od např. Photoshopu úplně každý. A přesně proto si myslím, že tato aplikace stojí za pozornost. Je to jednoduchý, relativně malý, ale mocný nástroj, který je navíc ke stažení zcela zdarma, a je navíc i kompletně přeložen do češtiny.

Photo Editor by Aviary
Photo Editor by Aviary
Developer: Aviary, Inc.
Price: Free
Photo Editor by Aviary
Photo Editor by Aviary
Developer:
Price: Free+
Photo Editor by Aviary
Photo Editor by Aviary
Developer: ‪Aviary‬
Price: unknown

Sleep Timer

Stalo se vám někdy, že jste si při usínání pustili svou oblíbenou hudbu, a ráno se probudili s vybitým telefonem, nebo ke stále hrající hudbě, která vám do uší zněla po celou noc? Pokud ano, tak je tato aplikace jurčena přesně pro vás. Aplikace Sleep Timer (Turn music off) je jednoduchým nástrojem, který nedělá nic jiného, než že po uplynutí nastaveného časového limitu vypne hrající hudbu či video. Nestane se tak, že by váš telefon kvůli chvíli hudby před spaním zůstal hrát po celou noc.

Sleep timer dokáže díky systémovému broadcastu ztlumit téměř jakoukoliv aplikaci, ať je to videopřehrávač, Youtube, nebo třeba Spotify. Po uplynutí zadaného časového limitu může také vypnout obrazovku, deaktivovat WiFI připojení, Bluetooth, nebo třeba zapnout tichý režim. Aplikace je k dispozici zdarma pro operační systém Android. Verze zdarma funguje bezchybně, obsahuje pouze malou reklamu ve spodní části obrazovky. Pokud byste chtěli podpořit vývojáře a nechat si odstranit reklamu, můžete si za poplatek cca 35 Kč odemknout plnou verzi, která kromě odstranění reklam odemkne widget na plochu.

Sleep Timer (Turn music off)
Sleep Timer (Turn music off)

Bazoš Agent

Máte zájem o nějakou věc, kterou byste si rádi pořídili z bazaru? V tom případě jste již zřejmě narazili na inzertní portál Bazoš.cz, kde je k dostání spousta věcí, hlavně díky tomu, že inzeráty může přidávat prakticky kdokoliv. Pokud jste ale svou vysněnou věc nenašli, ale myslíte si, že by se mohla časem objevit na prodej, přesně pro vás je aplikace s názvem Bazoš Agent |Najde za tebe. V aplikaci si vyberete hledaný výraz, kategorii produktu, cenové rozpětí a případně i lokalitu. Bazoš agent potom za vás bude prohledávat server Bazoš, a kdykoliv se na něm objeví k prodeji věc, o kterou máte zájem, přijde vám do telefonu notifikace. Vy tak nemusíte bazar neustále kontrolovat, váš telefon tuto práci bude dělat za vás.

Bazar Agent | Najde za tebe
Bazar Agent | Najde za tebe
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď