Pátek, Duben 3

Tipy na zajímavé aplikace #2

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vítejte u druhého dílu seriálu Tipy na zajímavé aplikace. V tomto seriálu si představujeme užitečné aplikace pro smartphony a tablety. Aplikace, které vám v tomto seriálu představujeme, jsou povětšinou jednoduchými, často jednoúčelovými, prográmky, které však dokáží ulehčit váš každodenní život. Dnešní díl bude zaměřen na práci s textem. Představíme si v něm aplikaci na rychlé plovoucí poznámky Floating Stickies, poté aplikaci Native Clipboard Manager pro pohodlnou správu vaší textové schránky, a nakonec aplikaci, která vám pomůže zkrátit příliš dlouhé odkazy – aplikaci URL Manager.

Floating Stickies

Aplikace Floating Stickies je jednoduchým, ale často velmi užitečným nástrojem, který vám pomůže, když si potřebujete rychle odložit nějaký text, který ale zároveň potřebujete mít stále na očích. Po otevření aplikace se objeví okénko, do kterého můžete napsat nebo vložit text, případně text kopírovat nebo sdílet. Pomocí malého trojúhelníčku v pravém dolním rohu okénka můžete měnit jeho velikost. Poznámku můžete libovolně přesouvat po displeji. Když potřebujete, aby vám nepřekážela ve výhledu, můžete ji přetažením k levé straně displeje minimalizovat. O její přítomnosti informuje malý symbol tužtičky. Množství poznámkových okének, které můžete mít v jednu chvíli na displeji, není omezeno.

Floating Stickies
Floating Stickies
Developer: Mohammad Adib
Price: Free

Native Clipboard Manager

Při práci s chytrým telefonem je občas potřeba zkopírovat a vložit někam nějaký text. Současné telefony však mají textovou schránku omezenu pouze na jeden text v jednu chvíli. Starší telefony od Samsungu však nabízely textovou schránku, která dokázala pojmout vícero zkopírovaných textů, které se pak daly samostatně podle potřeby vkládat, kam bylo potřeba. Vzhledem k absenci této funkce v nových telefonech jsem se porozhlížel po náhradě, a našel jsem výbornou aplikaci Native Clipboard Manager, která je přesně pro tento účel stvořena.

Aplikace se chová jako systémová schránka. Sleduje text, který kopírujete, a pokaždé, když zkopírujete nějaký text, přidá ho do své schránky. Tuto schránku pak můžete vyvolat dvojitým klepnutím do textového pole, nebo otevřením aplikace jako další klávesnice. Aplikace dokáže fungovat jako samostatná klávesnice, takže ji můžete vyvolat i v případech, kdy dvojité poklepání do textového pole nefunguje. Po vyvolání této schránky již můžete vložit kterýkoliv ze zkopírovaných textů.

Clipboard manager nabízí hromadu přizpůsobení. Můžete si zvolit výšku a barevné schéma tak, aby ladilo s vaší klávesnicí, zvolit počet textů, které mají být ve schránce uchovávány, nebo si např. obsah schránky zazálohovat pro pozdější obnovení. Aplikace je celkově velmi propracovaná. Poté, co jsem si na ni jednou zvykl, je to věc, kterou na svém telefonu vyžaduji, a kterou na nový telefon vždy instaluji mezi prvními aplikacemi.

Native Clipboard Manager
Native Clipboard Manager
Developer: DHM47
Price: Free

URL Manager

Aplikace URL manager je nástrojem, díky kterému můžete jednoduše zkracovat dlouhé odkazy. Ke svému fungování využívá služeb, jako je např. Tinyurl nebo goo.gl. Z dlouhého odkazu vám vytvoří jednoduchý a krátký, který není náročné v případě potřeby třeba přepsat rukou. Zkrácení dlouhého odkazu se hodí, pokud např. máte dlouhý, strojově vygenerovaný odkaz na fotografii, který pořebujete někam sdílet nebo přepsat – odkaz, který může mít i stovky znaků, se pro tyto situace zkrátka nehodí.

Kromě zkracování odkazů nabízí aplikace i možnost zobrazení jejich původní podoby. Můžete se tedy podívat např. na jakou adresu vede neznámý zkrácený odkaz, který vám někdo zaslal.

Aplikace nabízí hromadu přizpůsobení, díky kterým si ji můžete přizpůsobit k obrazu svému. Aplikace je k dispozici zcela zdarma pro operační systém Android. Pokud se vám však líbí, můžete vývojáře podpořit zasláním finanční částky. Pro chod aplikace to však není nezbytné.

URL Manager
URL Manager
Developer: Kizito Nwose
Price: Free
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď