Pátek, Duben 3

Tipy na zajímavé aplikace #3

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vítejte u třetího dílu seriálu Tipy na zajímavé aplikace. V tomto seriálu si představujeme užitečné aplikace pro smartphony a tablety. Aplikace, které vám v tomto seriálu představujeme, jsou povětšinou jednoduchými, často jednoúčelovými, prográmky, které však dokáží ulehčit váš každodenní život. V tomto díle si představíme aplikaci pro zálohu SMS zpráv SMS Backup & Restore, dále aplikaci pro sledování vašich sportovních výkonů Sports Tracker a nakonec aplikaci pro nahrávání obrazovky AZ Screen Recorder.

SMS Backup & Restore

Jako první si ukážeme aplikaci, díky které si na Androidu můžete jednoduše zálohovat a obnovovat SMS zprávy a historii telefonních hovorů, např. pro případ ztráty mobilu, přenesení zpráv do nového přístroje a podobně.

Aplikace je svým vzhledem velmi jednoduchá, ale nabízí vše, co je k záloze a obnovení potřeba. Data můžete přímo přenést přes WiFi z jednoho telefonu do jiného, nebo si můžete zálohu kromě uložení do vnitřní paměti telefonu nechat poslat e-mailem, nebo nechat nahrát na Disk Google či do Dropboxu. Dá se nastavit také automatické zálohování, kdy si můžete nechávat zprávy automaticky zálohovat každou hodinu, den, nebo týden.
Aplikace je přeložena i do Češtiny, i když nutno dodat, že překlad je to poněkud kostrbatý. Na základní porozumění funkcím je však dostačující.

SMS Backup & Restore
SMS Backup & Restore
Developer: SyncTech Pty Ltd
Price: Free

Sports Tracker Running Cycling

Sportovních aplikací pro měření běhu a jiných sportovních aktivit je k dispozici poměrně velké množství. Já jsem si však oblíbil aplikaci Sports tracker, která je relativně jednoduchá, funguje dobře a je zdarma.

Aplikace umí měřit jak tradiční aktivity jako je jízda na kole, běh, nebo lyžování, ale i spoustu dalších činností, jako např. baseball, basketbal, lezení, badminton, lyžování, golf, parkur a spostu dalších.

Aplikace na základě údajů z GPS změří překonanou vzdálenost, tempo, počet kroků (díky různým senzorům, které smartphone obsahuje), převýšení a podobně.

Sports tracker je také takovou malou sociální sítí, kde můžete sdílet svá cvičení s ostatními uživateli, nebo sledovat cvičení svých přátel. Aplikace se dá propojit s Facebookem, takže můžete snadno vyhledat své přátele, které máte na Facebooku. Díky přihlášení přes Facebook se také stačí po instalaci aplikace pouze přihlásit, a vaše starší cvičení se synchronizují a budete je mít ihned k dispozici.

V základní verzi je aplikace zdarma, pokud vám však verze zdarma nebude stačit, můžete si za cca 98Kč na měsíc, nebo cca 690 Kč na rok předplatit premium verzi, se kterou získáte více možností zobrazované mapy, lepší graf převýšení, více detailů o každém cvičení a další věci. Základní verze je však pro běžné použití plně postačující.

The app was not found in the store. 🙁

AZ Screen Recorder

Poslední aplikací, kterou si dnes ukážeme, je aplikace AZ Screen recorder. Jedná se o jednoduchý program k nahrávání obrazovky vašeho Android zařízení.

Po otevření aplikace se objeví bublina, přes kterou můžete spustit nahrávání, otevřít galerii pořízených nahrávek nebo přejít do nastavení.

Vybrat si můžete z celé řady nastavení, např. zvolit rozlišení videa a snímkovací frekvenci, zobrazení vlastního textu, vložení obrazu z přední kamery do nahrávaného videa a spoustu dalších věcí.
Aplikace ke svému fungování nevyžaduje root, ovšem spustíte ji pouze na zařízeních s Androidem 5.0 Lollipop a vyšším.

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď