Úterý, Prosinec 10

TP-Link TL-PB5200: Lehká, kompaktní a nenechá Vás ve štychu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

TP-Link uvedl řadu powerbanek, tedy záložních zdrojů pro naše mobilní telefony a jiné příslušenství. My jsme pro Vás otestovali prostřední model s kapacitou 5200mAh, která se pyšní příjemnou kompaktností a nízkou hmotností.

Obsah balení

Balení, podobně jako powerbanka samotná, je velmi kompaktní a nenabídne nic extravagantního. Za průhledným okýnkem máme možnost ještě před rozbalením spatřit powerbanku samotnou. Po rozbalení na nás ještě čeká bílý metrový microUSB kabel pro nabíjení powerbanky z počítače a krátký návod s bezpečnostními pokyny.

Vzhled

Prim zde hrají firemní barvy TP-Linku, tj. kombinace bílé a tyrkysové barvy. Tělo je vyvedené v bílé barvě, avšak přední část s porty a zadní s popisky jsou tyrkysové.  Tělo je vyrobeno z matných plastů a na omak působí velmi příjemně a budí dojem, že powerbanka také něco přežije. Přední a zadní tyrkysové části jsou vyvedené z lesklých plastů. Pro oživení nudného designu TP-Link zvolil jakousi zajímavou trojúhelníkovou texturu.

Na vrchní straně se nachází nenápadné malé logo výrobce společně se čtyřmi indikačními LED diodami, které rychle informují o stavu nabítí powerbanky. Na přední straně se nachází velké zapínací tlačítko, které po krátkém zmáčknutí rozsvítí stavové LED diody či spustí nabíjení připojeného zařízení. To se připojuje pomocí USB-A konektoru hned vedle zapínacího tlačítka. Celá powerbanka se nabíjí pomocí microUSB vstupu, který se taktéž nachází na přední straně.

Nabíjení

Přestože je powerbanka velmi lehká a kompaktní, nabídne poměrně slušné výstupní, ale také vstupní výkony. Powerbanka se umí nabíjet při 5V a proudu 2,4A. To samé platí také pro výstup, takže nabíjení tabletů také problém nečinilo a bylo nabito stejně rychle, jako z adaptéru do zásuvky. Kompatibilita je zaručena prakticky s jakýmkoli zařízením, které se nabíjí pomocí USB a to včetně veškerých zařízení značky Apple.

Kapacita powerbanky činí 5200mAh, což není mnoho, ale v případě, kdy hledáte kompaktní a lehkou powerbanku, která bude sloužit jako pojistka při vybití telefonu mimo dosah zásuvky a nechcete, aby svojí hmotností a rozměry utrhla kapsu, je toto ideální kapacita. Samotná powerbanka se s dostatečně výkonnou nabíječkou byla schopná nabít za cca dvě a půl hodiny.

Redakční  Honor 8, který disponuje kapacitou akumulátoru 3000mAh, powerbanka TP-Link TL-PB5200 nabila na 100% jednou, avšak telefon byl při nabíjení lehce využíván. I s dnešními telefony s velkou kapacitou akumulátoru tedy můžeme počítat s faktem, že powerbanka je schopna nám ho nabít minimálně jednou, což ve většině případů stačí.

Závěr

Powerbanka TP-Link TL-PB5200 nabídne za cenu lehce pod 600kč kompaktní a lehké provedení, které jeví bytelný dojem. Kapacita 5200mAh nabije průměrný telefon zhruba 1,5×, což ve většině případů bohatě postačí. Pro ty z Vás, kteří touží přeci jen po větší kapacitě, můžeme doporučit nejlepší model z řady TL-PB10400 s kapacitou 10400mAh.

Kapacita

5200mAh

Vstupní proud

2,4A

Výstupní proud

2,4A

Porty

microUSB, USB

Rozměry

92,7×53,5×22.0 mm

Hmotnost

135g

Další funkce

indikační LED diody

 

 

TP-Link TL-PB5200

8.5

Celkové hodnocení

8.5/10

Klady

  • Vzhled
  • Rozměry a hmotnost
  • Výkon
  • Indikační LED diody

Zápory

  • Lehce vyšší cena
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď