Čtvrtek, Prosinec 13

Na trhu jsou modely Galaxy S8 s odlišnými typy pamětí

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vlajková loď společnosti Samsung se potýká s dalším, avšak ne již tolik zásadním, problémem. Zřejmě kvůli nedostatku paměťových čipů instaluje do některých kusů také moduly pomalejší.

 

Taková loterie to ale není. Nedávno se totiž vynořila stejná kauza s konkurenčním Huawei P10, který představuje to nejlepší, co Huawei umí nabídnout. Zjistilo se však, že do některých kusů kvůli nedostatku paměťových čipů instaluje Huawei místo UFS 2.1 pamětí paměti UFS 2.0 nebo nejhůře – eMMC 5.1.

To se zásadně podepisuje na svižnosti zařízení. Samsung však tak velký problém nemá, jelikož instaluje maximálně UFS 2.0, kde není rozdíl tak významný. Například u Huawei P10 se mezi modelem s UFS 2.1 a s eMMC 5.1 liší rychlosti čtení až o 500MB/s. U Galaxy S8 se rychlosti s UFS 2.0 pohybují kolem 500-600MB/s sekvenčního čtení. S UFS 2.1 je to mezi 700-800MB/s.

Samsung však myslel na všechno a vyhradil si právo na to, že se specifikace zařízení bez jakéhokoli oznámení předem mohou změnit. Různé paměti se instalují jak do zařízení s čipsetem od Qualcommu, tak těch se stájovým čipsetem od Samsungu.

Zdroj: XDA

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď