Středa, Únor 20

Uniká připravované Xiaomi Mi 6C

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na internetu se objevily rendery připravovaného modelu střední třídy – Xiaomi Mi 6C. Již dle jeho názvu můžeme usuzovat, že se bude jednat o odlehčenou variantu vlajkového modelu Mi 6.

Cena bez daně za tento model by se totiž měla pohybovat někde kolem sedmi a půl tisíce za model s 4GB operační pamětí a 64GB interní pamětí, za necelých devět tisíc poté bude k dispozici varianta s 6GB operační paměti a 128GB interní paměti.

Tělo by mělo být vyhotoveno z hliníku se ztenčenými rámečky. Po stranách by rámečky neměly přesahovat 2.5mm, horní a spodní by neměly překročit hranici jednoho centimetru. Zajímavostí je, že toto zařízení by mělo být o 0.2mm tlustší, než je model Mi 6. Celou přední stranu bude poté pokrývat 2.5D sklo a marně bychom hledali 3,5mm audio jack.

Fotoaparát zde nepodlehl trendu „zdvojování“ a je osazen jeden Sony IMX386 snímač s optickou stabilizací. Selfies bude možné tvořit v rozlišení až 5MPx. Motorem zařízení bude „osmiválec“ přímo z dílen Xiaomi – čipset Xiaomi Surge S2 s čtyřmi jádry Cortex-A73 na taktu 2.2GHz a dalšími čtyřmi Cortex-A53 na taktu 1.8GHz. Těm bude sekundovat grafický akcelerátor Mali-G71MP12 na taktu 830MHz.

Možnou alternativou by bylo použití lehce slabšího čipsetu Surge X1 se stejnými jádry na nižších frekvencích. Operační paměť by měla být typu LPDDR4 a interní úložiště poté typu UFS 2.1, což jsou k tomuto datu ty nejefektivnější a nejrychlejší typy pamětí pro mobilní zařízení vůbec. Xiaomi Mi 6C by se mělo na trhu začít objevovat někde v polovině třetího kvartálu tohoto roku (brzy).

Zdroj: GSMarena, MyFixGuide

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď