Neděle, Duben 5

Unikají nové hodinky od Samsungu. Mají měřit i krevní tlak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V březnu tohoto roku jsme informovali o příchodu systému Wear OS, který kompletně nahradí operační systém Android Wear. Nové hodinky Galaxy Watch, jak úniky jejich název napovídají, mají opustit Tizen a využívat právě jej.

Uživatel Ice universe na Twitteru zmínil hned několik zajímavých informací o nadcházejících hodinkách. Vzhledem k tomu, že má tento uživatel, co se týká produktů Samsungu, velmi dobrou přesnost úniků, můžeme brát tyto informace s vyšší váhou.

Kromě opuštění OS Tizen mají hodinky přinést velmi vítanou funkci. Tou bude měření krevního tlaku, na kterou má již Samsung delší dobu patent. V hodinkách má být procesor splňující rozměry PLP – panel level package. Bude tedy mnohem tenčí a levnější, což umožňuje vměsnat do hodinek větší akumulátor a možná i trochu snížit cenu. Samsung by měl nad WearOS přidat ještě vlastní grafickou nadstavbu a funkce navíc.

Hodinky mají za předem neznámou cenu přijít na trh společně s phabletem Galaxy Note 9 a to 9. srpna.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď