Středa, Leden 22

Update Androidu na Oreo se pro Samsung Galaxy S8 opozdí. Dočkáme se pravděpodobně až v březnu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Není to tak dlouho, co jsme informovali ohledně aktualizace Galaxy S8 na Android 8.0 Oreo. Zmiňovali jsme, že pokud se nic nezkomplikuje, aktualizace vyjde v průběhu ledna, nejpozději v průběhu února. Komplikace ale zřejmě nastaly.

Když se minulý rok těšily modely Galaxy S7 na aktualizaci na Android 7.0 Nougat, na kterém aktuálně běží S8, vyšla zhruba dva týdny po ukončení beta programu zhruba v polovině ledna. Bohužel, aktualizace byla vypouštěna pomalu a postupně, tedy jen ve vybraných státech. Majitelé aktuálních vlajkových lodí Samsungu se však ani nyní, na začátku února, nedočkali aktualizace na Oreo a pravděpodobně si ještě chvíli počkají.

Jeden ze čtenářů serveru Sammobile se totiž nedočkavě zeptal zastoupení Samsungu v Severní Africe, kde mu bylo, kupodivu, zodpovězeno. Aktualizace by totiž měla vyjít na konci února s tím, že stále není jistota, že vyjde na všech světových trzích najednou, tudíž je pravděpodobné, že u nás se aktualizace dočkáme až někde v průběhu března.

Samsung si do aktualizace na Oreo připravil hromadu optimalizací spotřeby, nové grafické prostředí a funkce. Vývojáři tak pravděpodobně nestíhají veškeré nové funkce spolehlivě zakomponovat do nového Androidu a nám, uživatelům, nezbývá tedy nic jiného, než čekat.

Zdroj: Sammobile

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď