Pátek, Duben 3

Upřesnění grafických karet NVIDIA určených pro těžbu kryptoměn

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poslední dobou se rozmohla novodobá zlatá horečka – těžba kryptoměn. Nejčastěji jsou k jejímu provozu využívány grafické karty. AMD i NVIDIA se nedávno rozhodly vydat karty upravené výhradně pro takový provoz. To kvůli lačnosti těžařů po efektivnějších grafických kartách.

Oba výrobci, AMD i NVIDIA právě vyvíjí své karty pro těžbu kryptoměn. Ty by měly poskytovat co nejvyšší těžební výkon, nejčastěji pro Ethereum a ZCash, ale i jiné, stále pro těžbu výhodné měny, za co nejnižší spotřeby a nejnižších možných teplot. To vše při neustálém provozu 24/7. NVIDIA se proto rozhodla jít s dobou a chystá se vydat upravené čipy GP104 (GTX 1080/1070), a také GP106 (GTX 1060). Upravit větší, GP102, nebo menší, GP107, se NVIDIA zatím nechystá.

Zahraniční web VideoCardz vytvořil menší seznam těchto chystaných karet pro těžbu. Jsou v něm výrobci grafických karet s čipy NVIDIA – ASUS, MSI a Colorful. Na první pohled vypadají identicky s běžnými kartami, které známe z obchodů. Avšak lze si všimnout zásadního rozdílu. Na většině takových karet nejsou k nalezení žádné zobrazovací porty. Ty také nejsou potřeba. K nastavení těžebního stroje bohatě stačí grafická karta integrovaná. Nejčastěji užívaný procesor do takového stroje je nejlevnější Haswell Celeron G1840, který iGPU má.

Zdroj: VideoCardz

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď