Středa, Únor 19

Věděli jste, že existuje standard Powermat pro bezdrátové nabíjení? Pokud ano, můžete na něj zapomenout

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sdružení společností WPC (Wireless Power Consortium), které dlouhé roky vyvíjí standard Qi, který je využíván prakticky všude, kde je bezdrátové nabíjení nasazeno, oznámilo, že hlavní „konkurent“ – Powermat, končí.

Powermat byl alternativní standard ke standardu Qi a dlouhé roky se tvrdohlavě snažil o to, aby bylo využíváno. Snaha však pravděpodobně neměla smysl a WPC na veletrhu CES oznámilo, že Powermat se s WPC spojil. Společnost Powermat si totiž uvědomila, že bude lepší, když bude s WPC spolupracovat a pomůže s vývojem standardu Qi. Nyní již tedy pravděpodobně nezakoupíte špatnou podložku pro bezdrátové nabíjení. Samsung si toho byl však vědom v době, kdy uváděl model Galaxy S6 a tak celá modelová řada podporuje jak Qi, tak Powermat.

Výhody oproti Qi nenabízel v rychlosti nabíjení Powermat žádné, snad je, že uměl zaznamenávat a ukládat informace o průběhu a době nabíjení. Spojení těchto dvou standardů tak může dohnat ještě více výrobců k nasazení bezdrátového nabíjení, většího rozšíření bezdrátových nabíječek do kaváren, nábytku a dalších míst, kde může být bezdrátová nabíječka implementována.

Zdroj: Android Central, The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď