Úterý, Leden 22

Velký a levný Xiaomi Redmi Note 5A uniká

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Již delší dobu na povrch prosakují informace o chystaném phabletu Xiaomi Redmi Note 5A. Představený by měl být již 21. srpna. Většina specifikací ale unikla díky Čínskému telekomunikačnímu úřadu – TENAA.

Díky TENAA jsme se s předstihem již mnohokrát dozvěděli o nadcházejících zařízeních, čímž se tento zdroj stává důvěryhodným. Jak se původně očekávalo, 5,5 palcový displej nebude mít FullHD rozlišení, ale pouze HD (1280 x 720 bodů) a zařízení nebude pohánět čipset Snapdragon 625, nýbrž hned dva různé modely z levnější 4xx řady.

Několik variant se bude lišit použitým čipsetem a fotoaparátem. Dle serveru GSMarena bude levnější varianta bude poháněná čtyřjádrovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 425 s operační pamětí o kapacitě 2GB a interní pamětí o kapacitě 16GB. Lepší varianta by měla nabídnout osmijádrový Snapdragon 430 společně s 3GB RAM a 32GB interní paměti. Silnější varianta nabídne také 16MPx snímač na zádech a 13MPx snímač pro selfies. Slabší varianta nabídne 13MPx zadní snímač a 5MPx selfie snímač.

Očekávaná cenovka silnějšího modelu se předpokládá na něco pod 5000 korun vč. DPH. Na cenu slabšího modelu si budeme muset počkat. Prozatím ani není potvrzené, zda se tento model podívá na náš trh. K dispozici bude Note 5A v černé, šedé, stříbrné, bílé, modré, růžové, červené a zlaté barvě.

Zdroj: GSMarena [1, 2]

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď