Úterý, Prosinec 10

Vodafone Pass: První krůčky k neomezeným datovým tarifům?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vodafone přistoupil jako první z naší trojky k novému řešení méně omezeného datování. Představil totiž službu Vodafone Pass, která lze přikoupit k jakémukoli z datových tarifů.

Služba Vodafone Pass obsahuje čtyři balíčky – Chat, Social, Music a Video Pass. Po aktivaci jednoho nebo více balíčků najednou se Vám přestane do datového limitu počítat daný síťový provoz. Pokud jste tedy například náruživý posluchač hudby a streamovací hudební služba vám spolyká například 5GB z 10GB balíčku, bude pro Vás ideální balíček Music Pass. S ním se daná služba nebude počítat do datového limitu a zaplatíte pouze za možnost neomezeného poslechu. Poté je možné ušetřit například na snížení datového balíčku z 10GB na 5GB. Zde se ale jedná pouze o příklad, konkrétní balíčky popíšu níže.

Balíček Chat umožňuje neomezené chatování v aplikacích WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram, Vodafone Message+ a umožní využívání aplikace bez počítání dat na posílání zpráv, obrázků, fotek, videí, emotikonů, samolepek, hlasových zpráv, dokumentů a souborů (PDF, MP3, odkazů na webové stránky, informace o poloze aj.). Audio a video hovory využívají univerzální data a do balíčku Chat Pass nepatří. Měsíčně si Vodafone za tento balíček řekne o 99kč.

Balíček Social umožní neomezené procházení napříč sociálními sítěmi Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. Umožňuje využívání těchto aplikací na sdílení zážitků, obrázků, videí i textů. Důležité je ale zmínit, že pokud na Facebooku kliknete na externí odkaz vedoucí mimo Facebook (například odkaz na náš článek) či YouTube video, bude se tento provoz počítat mezi běžný provoz do FUP. Social Pass se nadále nevztahuje na prohlížení těchto sítí mimo jejich aplikace. Prohlížení v prohlížeči či vytvoření hotspotu a prohlížení na počítači se tak bude nadále počítat do běžného datového limitu. Měsíčně si Vodafone za tento balíček řekne taktéž o 99kč. Tento balíček si můžete do konce listopadu bezplatně aktivovat, nezapomeňte si ho však před začátkem prosince vypnout, jinak Vodafone samozřejmě naúčtuje 99kč.

Balíček Music by měl umožnit, jak již z názvu vychází, neomezený poslech hudby z nejpopulárnějších hudebních streamovacích služeb, jako je například Hudba Google Play, Spotify či Apple Music. Na tomto balíčku však Vodafone stále pracuje, nenastínil cenu ani aplikace, ve kterých bude možno tento Music Pass využívat. K jeho uvedení dojde 15. listopadu tohoto roku. U ceny jsem si prakticky jistý, že rozhodně nebude stejná jako v případě balíčků Chat a Social.

Balíček Video by měl nabídnout neomezenou porci zábavy pro ty, kteří rádi sledujete videa například na YouTube. Tento balíček bude dle odhadů nejdražší. Aplikace, které bude možné s tímto Video Passem využívat, nebyly uvedeny. Počkat si tedy budeme muset, stejně jako u balíčku Music, na 15. listopad.

Aplikace ve všech balíčcích se dle slov Vodafonu mohou rozšiřovat. Balíčky bude možné všemožně kombinovat a fungovat budou samozřejmě i v zóně 1 v zahraničí. Veškeré balíčky se vztahují i na sdílené SIM karty (například do tabletu) a po vyčeprání dat ze základního balíčku dojde k zastavení veškerého datového provozu, včetně balíků Pass. Veškeré informace jsou také shrnuty na webu Vodafonu, kde si dané balíčky budete moci také aktivovat.

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď