Středa, Duben 8

Vodafone představil novinky z vlastní stáje. Přivítejte Vodafone N9 a N9 lite

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Je již železným pravidlem, že Vodafone každým rokem představí nějaké zařízení vlastní značky. Minulý rok představil poměrně zajímavá zařízení – levnější, dražší a tablet.

Tento rok se však rozhodl jít pouze cestou těch nejdostupnějších zařízení a představil Vodafone Smart N9 a N9 lite. Obě budou dostačovat pouze základnímu použití, avšak jako první chytrý telefon pro děti či pro babičku nevypadají vůbec špatně.

Vodafone Smart N9 nabídne čtyřjádrový čipset MediaTek 6739WA s 2GB operační paměti, 16GB interního úložiště, které je možné rozšířit paměťovými kartami a nejnovější Android 8.1 Oreo. Displej podlehl aktuálním trendům a nabízí tak protáhlejší profil s poměrem 18:9. Jeho úhlopříčka činí 5,5″ a rozlišení je FullHD+, tudíž FullHD přizpůsobené tomuto poměru stran. Design zůstal úměrný ceně, telefon je celý plastový ale nudný vzhled oživují zlaté prvky. Na zadní straně se nachází čtečka otisků prstů a 13MPx fotoaparát. Celý telefon poté napájí akumulátor s kapacitou 2900mAh. Cenu náš červený operátor nastavil na příjemných 3577kč.

Levnější model Smart N9 lite jde však s výbavou ještě o něco níže. Opět nabídne čtyřjádrový čipset MediaTek, jeho model však Vodafone přesněji nespecifikoval. Tomu sekunduje pouhý jeden gigabajt operační paměti a taktéž 16GB vnitřního úložiště, které je možné rozšířit paměťovými kartami. I přes takto nízké specifikace by měl telefon fungovat poměrně dobře, jelikož není osazen plnou verzí Androidu 8.1, ale odlehčeným systémem Android Go, který z Orea vychází.

Zajímavostí je také zvláštní textura na zadním krytu, která evokuje odolnější dojem a telefon tak z ruky jen tak nevyklouzne. Fotografie svých vnoučat může babička pořizovat až v rozlišení 8MPx. Nabíječku bude třeba mít vždy po ruce. Akumulátor totiž disponuje kapacitou pouhých 2460mAh. Cenu Vodafone stanovil na 2477kč a v redakci jsme sami zvědaví, jak bude telefon fungovat.

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď