Středa, Červen 3

Vybíráme nejlepší mobily za vysvědčení

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vysvědčení se neúprosně blíží. Pokud jste se na základě dobrého vysvědčení rozhodli svému potomkovi udělat radost novým telefonem, poradíme Vám, na které modely se zaměřit.

Při našem výběru jsme se zaměřili na několik základních cenových kategorií, ve kterých jsme dle vlastních postřehů a zkušeností vybrali to nejlepší, co se za danou cenu dá pořídit.

  • První mobil (1590kč)
  • Slušný základ s Androidem (2990kč)
  • Nejlepší poměr ceny a výkonu (4990kč)
  • Když multimédia, fotoaparát, hry a displej hrají prim (6649kč)
  • Za to nejlepší vysvědčení (9990kč)
  • Vstupenka do světa iPhonů (8490kč)

Zastoupeny jsou tak všechny cenové kategorie do 10000kč a je na Vašem výběru, která bude za dané peníze nejvýhodnější. Rád bych ještě upozornil, že všechna zařízení v tomto výběru jsou vybraná na základě poznatků a zkušeností z redakce a článek tedy není reklama a není nijak sponzorovaný.

První mobil: Nokia 3310 (2017)

Možná si právě říkáte: „To opravdu doporučujeme 17 let zastaralý telefon?“. Není tomu tak. Jak je již z názvu patrné, jedná se o zbrusu novou verzi z roku 2017. Jako první telefon je Nokia 3310 (2017) vhodná především díky ceně a jednoduchosti zařízení. Nemusíte se strachovat ani Vy, ani dítko, když telefon omylem zničí nebo ztratí, jelikož o tolik zase nejde.

Známe ale děti, především ty nejmenší z nás. Telefon prostě vypadává z rukou a kapes více, než je zdrávo a Nokia 3310 tedy nabízí velmi kvalitní a odolnou plastovou konstrukci, která prošla již řadou testů ničení, kde všude obstála na výbornou. Zničené displeje tedy rozhodně nehrozí, maximálně několik odřenin na konstrukci telefonu.

Veškerá výbava telefonu odpovídá ceně, tudíž fotoaparát je zde spíše do počtu, jelikož 2MPx snímač nenaznačuje jakékoli známky kvalitních snímků a to ho tvoří opravdu nouzovou záležitostí. Chválíme opravdu velmi hlasitý reproduktor, tudíž vyzvánění bude dokonale slyšet i ze školákovy tašky. Vyměnitelný akumulátor nabídne pohotovostní režim až měsíc na jedno nabití, v reálném používání několika telefonátů a zpráv denně si telefon o nabíječku řekne zhruba jednou týdně, což je ohromné plus. Oči si Vaše dítě také nezkazí, jelikož software i displej nabízí dostatečnou velikost a zřetelnost písma.

Tento telefon běžně pořídíte za cenovku těsně pod 1600kč. Před nákupem však projděte více e-shopů, jelikož některé nabízí zajímavé příslušenství zdarma. Dále se nebojte vyhledat jakékoli slevové poukazy, jelikož většina e-shopů takové poukazy nabízí.

Rozměry a hmotnost

115.6×51,2×12,8 mm, 81 g

Čipset

CPU

GPU

Displej

TN 2,4“, 240×320 bodů

RAM

Vnitřní úložiště

16MB

Fotoaparát

2MPx, LED přisvícení

Akumulátor

1020mAh

Barevná provedení

černá, šedá, modrá, žlutá, oranžová

 

Slušný základ s Androidem: Xiaomi Redmi 4A Global

Dnešní doba je neúprosná a už v první třídě vídáme jedince, kteří vlastní chytré telefony. Pokud byste rádi Vašemu dítěti pořídili chytrý telefon s Androidem, ale neradi utratili ranec, zvolte Xiaomi Redmi 4A Global. Slovíčko Global v názvu je důležité, jelikož tato verze je uzpůsobená pro evropské LTE sítě.

Můžete namítat, že lze pořídit i levnější Androidy, ale bohužel snad všechny z nich poté trápí velmi slabý čipset nebo nedostatek operační či interní uživatelské paměti. To poté ústí v nespokojenost, jelikož po stažení několika aplikací se telefon začne kousat a pravděpodobně také dojde paměť (dvojnásobně to platí pro děti, jelikož telefony primárně využívají spíše na hry).

Tento model disponuje slušným základem, který je na danou cenu opravdu velmi dobrý. Pětipalcový displej disponuje HD rozlišením a díky technologii IPS nabízí poměrně věrné podání barev ze všech úhlů pohledu. Jemnost je díky rozlišení na dobré úrovni a kazit oči si tak rozhodně Vaše dítě nebude.

Motorem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 na taktu 1,4GHz. Tomu sekundují 2GB operační paměti a 16GB interní paměti, která je rozšiřitelná pomocí paměťových karet microSD. Akumulátor se pyšní kapacitou 3120mAh, která zaručí, že i při náročnějším využití telefon bez problémů vydrží až do večera. Fotoaparát nabízí rozlišení 13MPx a slušnou světelnost f/2.2 a fotografie z něj se i za zhoršených světelných podmínek na danou cenovku nebojím označit za nadprůměrné.

Tento telefon běžně pořídíte za cenovku těsně pod 3000kč. Před nákupem však projděte více e-shopů, jelikož některé nabízí zajímavé příslušenství zdarma. Dále se nebojte vyhledat jakékoli slevové poukazy, jelikož většina e-shopů takové poukazy nabízí.

Rozměry a hmotnost

140x70x8,5 mm, 132g

Čipset

Qualcomm Snapdragon 425

CPU

4×1,4 GHz

GPU

Adreno 308

Displej

IPS 5“, 1280×720 bodů

RAM

2GB

Vnitřní úložiště

16GB

Fotoaparát

13MPx

Akumulátor

3120mAh

Barevná provedení

tmavě šedá, zlatá, růžová

 

Nejlepší poměr ceny a výkonu: Honor 7 Lite

Pokud jste si nastavili limit – to nejlepší do pěti tisíc korun, jste zde správně. Honor je totiž progresivní dceřinná značka společnosti Huawei, která se zaměřuje na mladé. To nemusí být podmínkou, avšak Honor 7 Lite nabízí opravdu velmi dobrý poměr ceny a výkonu.

Nabídne slušný 13MPx fotoaparát a kvalitní selfie kameru. Android zde běží v jeho nejnovější verzi (7.0 Nougat) s grafickou nadstavbou EMUI 5, která je dobře optimalizovaná, tudíž i přes cenu telefonu nečekejte dlouhé čekací doby na spuštění aplikací, provádění běžných úkonů či záseky systému.

To podporuje osmijádrový čipset vlastní výroby – Kirin 650, který disponuje čtyřmi výkonnějšími jádry na 2GHz a čtyřmi na 1,7GHz. Jádra telefon inteligentně kombinuje podle požadavků, což vylepšuje výdrž integrovaného a uživatelsky nevyměnitelného akumulátoru o kapacitě 3000mAh. RAM disponuje kapacitou 2GB a interní paměť 16 gigabajty. Ta je však rozšiřitelná pomocí paměťových karet microSD.

IPS displej má úhlopříčku 5,2“ a disponuje rozlišením FullHD. Použitá technologie a rozlišení jen napovídají tomu, že pohled na displej Honoru 7 Lite je krásná podívaná. Barvy jsou věrné, přesto je možné upravit teplotu barev v nastavení displeje a výborné jsou také pozorovací úhly. Chválíme také kvalitní konstrukci, jejíž hlavní oporou je plastový rámeček a kovová kartáčovaná záda. To nejenže dobře vypadá, ale také telefon snese horší zacházení a nějaký pád by nemusel hned znamenat pavouka na displeji.

Tento telefon běžně pořídíte za cenovku těsně pod 5000kč. Před nákupem však projděte více e-shopů, jelikož některé nabízí zajímavé příslušenství zdarma. Dále se nebojte vyhledat jakékoli slevové poukazy, jelikož většina e-shopů takové poukazy nabízí.

Rozměry a hmotnost

147,1×73,8×8,3 mm, 156 g

Čipset

Kirin 650

CPU

4x2GHz + 4×1,7GHz
GPU

Mali-T830

Displej

IPS 5,2“, 1920×1080 bodů

RAM

2GB

Vnitřní úložiště

16GB

Fotoaparát

13MPx

Akumulátor

3000mAh

Barevná provedení

tmavě šedá, stříbrná, zlatá

 

Honor 6X: Když multimédia, fotoaparát, hry a displej hrají prim

Větším bráškou Honoru 7 Lite je jen o patnáct stovek dražší Honor 6X. Pokud hledáte telefon s důrazem na kvalitní fotografie, vysoký výkon v kombinaci s velkým displejem, jste zde správně. Honor 6X je totiž svými vlastnostmi předurčen pro konzumaci multimédií.

IPS displej nabídne, stejně jako u Honoru, FullHD rozlišení. Tentokrát ale na větší úhlopříčce 5,5“. Motorem telefonu je čipset vlastní výroby Kirin 655 se čtyřmi jádry na taktu 2,1GHz a dalšími čtyřmi na 1,7GHz, které doplňují 3GB operační paměti a 32GB interní paměti, která je rozšiřitelná pomocí paměťových karet.

Co si ale zaslouží velký potlesk, je duální 12MPx fotoaparát, který si hravě poradí i se složitějšími scénami. Telefon totiž právě testujeme a chystáme jeho podrobnou recenzi a fotoaparát nás na danou cenu opravdu velmi příjemně překvapuje. Android je zde přítomen ve své nejnovější verzi 7.0 Nougat s grafickou nadstavbou EMUI 5. Akumulátor má kapacitu 3340mAh, která v kombinaci s odladěným softwarem, nabízí slušnou výdrž.

Tento telefon běžně pořídíte za cenovku těsně pod 6650kč. Před nákupem však projděte více e-shopů, jelikož některé nabízí zajímavé příslušenství zdarma. Dále se nebojte vyhledat jakékoli slevové poukazy, jelikož většina e-shopů takové poukazy nabízí.

Rozměry a hmotnost

150,9×76,2×8,2 mm, 162g

Čipset

Kirin 655

CPU

4×2,1GHz + 4×1,7GHz

GPU

Mali-T830 MP2

Displej

IPS 5,5“, 1920×1080 bodů

RAM

3GB

Vnitřní úložiště

32GB

Fotoaparát

duální 12MPx

Akumulátor

3340mAh

Barevná provedení

tmavě šedá, stříbrná, zlatá

 

Honor 8: Za to nejlepší vysvědčení

Ano, proto to upozornění na začátku článku. Může se zdát, že tuto značku jakkoli upřednostňujeme před jinými, ale není tomu tak. Z vlastních zkušeností v redakci jsme s cenovou politikou a odladěností těchto zařízení opravdu velmi spokojeni s tím, co Honor nabízí. Konkurence se tedy hledá opravdu obtížně.

Honor 8 jsem osobně několik spokojených měsíců vlastnil, a pokud chcete svému dítěti za samé jedničky dopřát to nejlepší, Honor 8 je skvělá volba. Samozřejmě, že toto zařízení je spíše pro starší, čemuž napovídá celoskleněná konstrukce, která je náchylnější na poškrábání či zničení. Vyžaduje to to tedy opatrnější zacházení.  Honor 8 byl donedávna nejlepším telefonem této značky a nepřímo konkuroval modelu Huawei P9.

Nabídne osmijádrový procesor Kirin 950 vlastní výroby se čtyřmi jádry na taktu 2,5GHz a dalšími čtyřmi na 1,8GHz, což, stejně jako Honor 7 Lite a Honor 6X, díky inteligentnímu přepínání podle aktuálních nároků na výkon, šetří integrovaný akumulátor o kapacitě 3000mAh. Výdrž telefonu na jedno nabití je excelentní, i s mým náročným používáním vydržel spolehlivě celý den. Operační paměť má kapacitu 4GB a interní úložiště 32GB, které je však rozšiřitelné pomocí paměťových karet.

Duální fotoaparát nabízí rozlišení 12MPx a přestože nedisponuje certifikací Leica, fotí prakticky stejně, jako Huawei P9. Fotografie jsou tedy skvělé. Android běží ve verzi 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.

Tento telefon běžně pořídíte za cenovku těsně pod 10000kč. Před nákupem však projděte více e-shopů, jelikož některé nabízí zajímavé příslušenství zdarma. Dále se nebojte vyhledat jakékoli slevové poukazy, jelikož většina e-shopů takové poukazy nabízí.

Rozměry a hmotnost

145,5x71x7,5 mm, 153g

Čipset

Kirin 950

CPU

4×2,5GHz + 4×1,8GHz

GPU

Mali-T880
Displej

IPS 5,2“, 1920×1080 bodů

RAM

4GB

Vnitřní úložiště

32GB

Fotoaparát

duální 12MPx

Akumulátor

3000 mAh
Barevná provedení

černá, modrá, zlatá, bílá

 

Apple iPhone SE: Vstupenka do světa iPhonů

iPhony, především u mladých, definují styl a osobnost. Není to však jen předražená stylovka, iPhony nabízí jinou uživatelskou zkušenost, než telefony s Androidem a to díky operačnímu systému iOS. Tato zařízení jsou však poměrně drahá, ale výjimku tvoří iPhone SE, pokud nechcete vyloženě několik let zastaralý model.

Prvně je třeba upozornit, že je „es éčko“ v dnešní době velkých telefonů, spíše prckem. Nabídne 4“ displej s Retina rozlišením. Je to rozlišení, které dle definic Applu splňuje takovou jemnost, kterou lidské oko již nedokáže rozpoznat. Jemnost je stejná, jako u výše zmiňovaných Android zařízení. Srdcem telefonu je čipset Apple A9, který zajišťuje velmi plynulý chod telefonu.

Fotoaparát má rozlišení 12MPx a nabízí nahrávání až 4K videí. Výsledky z něj jsou opravdu skvělé. Přestože je tento model starý rok a půl, u Applu platí pravidlo, že zařízení zastarávají o dost pomaleji, než jiná zařízení, takže má v tomto případě smysl investovat i do tohoto modelu, pokud nechcete iPhone 7 s cenovkou přes dvacet tisíc korun. Při volbě iPhonu za hezké vysvědčení však důrazně doporučujeme připlatit tisícovku za variantu s 32GB interní pamětí, jelikož 16GB dojde rychleji, než stihnete mrknout.

Tento telefon běžně pořídíte za cenovku těsně pod 8500kč (necelých 10000kč za 32GB variantu). Před nákupem však projděte více e-shopů, jelikož některé nabízí zajímavé příslušenství zdarma. Dále se nebojte vyhledat jakékoli slevové poukazy, jelikož většina e-shopů takové poukazy nabízí.

Rozměry a hmotnost

123×58,6×7,6 mm, 113 g

Čipset

Apple A9

CPU

2×1,8GHz

GPU

PowerVR GT7600
Displej

4“ IPS, 1136×640 bodů

RAM

2GB

Vnitřní úložiště

16GB

Fotoaparát

12MPx

Akumulátor

1624mAh
Barevná provedení

vesmírně šedá, zlatá, růžově zlatá, stříbrná

 

Na závěr…

Nyní máte jasno. Pokud jste se již rozhodli pro svého favorita, nebojte se výběrem pochlubit do komentářů. Dále doporučujeme, možná až na první telefon z výběru, dokoupit příslušenství. Vyjma iPhonu totiž všechny telefony z výběru disponují slotem microSD na paměťové karty, tudíž doporučujeme jednu takovou přikoupit.

Při výběru hlídejte, aby karty disponovaly třídou 10 (značeno jako Class 10) nebo ještě lépe třídou UHS-1. Na ochranu displeje rozhodně zvolte ochranné sklo nebo fólii. To se netýká telefonů značky Honor, ty přicházejí již s aplikovanou průhlednou fólií přímo na displeji. Pro děti dále doporučujeme pořízení záložního zdroje (powerbanky). Zde doporučujeme značku Xiaomi, jelikož vyrábí velmi kompaktní a dostupné powerbanky s opravdu kvalitními články.

„Levné telefony se stávají lepšími, lepší telefony se stávají levnějšími.“

– Marques Brownlee

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

2 komentáře

Zanechte odpověď