Úterý, Duben 23

Vyhledávač na Seznamu zlepšil relevanci výsledků

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vyhledávač na nejnavštěvovanější webové stránce u v tuzemsku pokročil zase o kus dál. Tentokrát se zlepšilo servírování výsledků a relevance o 4,5%.

Ačkoli se toto číslo nezdá jako kdovíjak vysoké, rozdíl je podstatný. Vyhledávač nyní dokáže mnohem přesněji pochopit, co po něm vlastně chcete a dle toho také najít relevantní výsledek. Zřejmě největší změnou prošlo samotné „servírování výsledků“ uživateli. Nyní totiž při vyhledání vyhledávač nenabídne spousty různých odkazů na různé webové stránky, ale, pokud to povaha vyhledávání umožní, i několik odkazů na totožnou webovou stránku.

Seznam to demonstruje například na vyhledání slova „lady gaga youtube“, kdy ve staré verzi uživatel dostal odkaz na různá videa na YouTube a také další odkazy na jiné weby, stažení různých MP3 apod.. Nyní se ve vyhledávači objeví na první stránce pouze odkazy na různá videa od Lady Gagy na YouTube. Nový vyhledávač prozatím Seznam nenasadil, můžete si ho ale vyzkoušet zde.

Zdroj: Blog Seznam

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď