Čtvrtek, Červenec 18

Po výměně akumulátoru se jim iPhone zrychlil. Apple softwarově omezuje výkon

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zhruba před rokem Apple svolal pro zákazníky s určitým sériovým číslem výměnu akumulátoru v jejich iPhonu 6s, které se náhodně vypínaly.

Apple poté vydal aktualizaci, která výrazně snížila pravděpodobnost náhodného vypínání telefonů (platí nejen pro iPhony 6s) a údajně tato aktualizace nemá žádné dočinění s vyměněnými akumulátory, určité procento z nich bylo opravdu vadné.

Velkou kontrovezi však vyvolal uživatel Redditu, který aktualizoval svůj iPhone 6 Plus na iOS 11. Ten byl poté velmi pomalý, srovnával to s iPhonem 6 Plus svého bratra. Rozhodl se tedy do problému zabřednout více a začal zkoumat, co se děje. Obvykle si lidé myslí, že pokud se po času začne telefon sekat, může za to pravděpodobně neoptimalizovaný software, náročné aplikace a nedostačující hardware. Nainstaloval několik aplikací na měření akumulátoru a také otestoval výkon v benchmarku Geekbench.

Akumulátor byl po intenzivním používání na 80% životnosti a výsledek v benchmarku Geekbench na iOS 11 iPhone utržil výsledek 1055 v jednojádrovém testu a 1770 v multijádrovém testu. Poté vyměnil akumulátor za nový, což je i včetně práce servisu záležitost do tisícikoruny. Výsledek byl opravdu překvapivý – 1459 v jednojádrovém testu a 2499 v multijádrovém testu. To je zhruba 30% nárůst ve výkonu zařízení, což je při běžném používání už velmi znát.

Akumulátor v iPhonu X

Co však stojí za tak neobvyklým chováním? Apple totiž v aktualizaci, která velmi snížila pravděpodobnost náhodného vypínání telefonu implementoval funkci, která dynamicky snižuje výkon podle opotřebení akumulátoru. Díky tomu se snížila pravděpodobnost vypínání a zároveň tím také Apple zaručuje to, že i po dvou letech používání telefonu vydrží stále stejně na jedno nabití. Opotřebený akumulátor však kompenzuje snižování výkonu.

Zdroj: Reddit, MacRumors

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

2 komentáře

  1. Miroslav na

    Nějak mi to nesedí, v 13:17 hod proved první test s nízkým skóre, pak vyměnil baterii a v 10:39 hod (to je časově zpátky) proved druhý test s vyšším skóre. Jsou ty screenshoty identické pro ten samý iPhone?

Zanechte odpověď