Úterý, Únor 25

Vyšla poslední vývojářská verze Androidu 8.1. Do ostrého provozu bude nasazena v prosinci

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Když Google představil Android 8.0 Oreo, slíbil například možnost využívat nový Pixel Visual Core pro zpracovávání fotografií třetím stranám. Tím disponuje nová generace Pixelů 2.

Především zpřístupnění Pixel Visual Coru třetím stranám je nejzajímavější novinku slibovaného Androidu 8.1, jehož první vývojářská verze vyšla ani ne před měsícem. Google nyní vypustil již druhou a finální vývojářskou verzi, která mimo jiné povyšuje API na úroveň 27, přináší několik oprav stability a funkci strojového učení. Ta sleduje návyky uživatele a dle toho přizpůsobuje chování systému, aby byla rychlá odezva především na mobilech z řady Android One, které často nedisponují více než jedním gigabajtem operační paměti.

Aktualizace na Android 8.1 Developer Preview 2 a následně na ostrou verzi v prosinci se dočkají smartphony Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P a Nexus 5X. Pokud jste tedy součástí Android Beta programu, aktualizace by Vám měla dorazit v nejbližších dnech.

Zdroj: Android and Me

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď