Středa, Leden 16

Vývojáři objevili Alaways on Display v Androidu Oreo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Always on Display – v podání Googlu – Ambient Display. Funkce, kterou majitelé Samsungů, LG a jiných telefonů milují, se nativně nachází v Androidu Oreo, ale není zatím povolena.

Samsung Galaxy S8

Pokud nevíte, co to Always on Displej je, přidám pro vás citaci z mojí recenze na Samsung Galaxy S8:

Jak jsem již výše zmiňoval, tato funkce těží z použité technologie displeje. Svítí totiž pouze ty body, které mají svítit. Tam, kde je černá, tam je dokonalá černá a nulová spotřeba. Díky tomu můžete využívat funkce Always on Display (neustále zapnutý displej, dále jen AoD), kdy po zamčení telefonu na displeji neustále vidíte zmeškaná upozornění a aktuální čas.

Tato funkce těží právě z použité technologie u AMOLED displejů, kdy svítí pouze ty pixely, které jsou právě využívány, což šetří energii a černá je opravdu černá. Doposud byla však tato funkce do Androidu instalována pouze třetími stranami, Android to nikdy nativně nepodporoval.

Vývojáři z XDA Developers však objevili v Androidu Oreo skript „AmbientDisplayConfiguration.java.“, který po jeho povolení přidá kouzelný přepínač do System UI tuneru pro jeho spuštění. Poté se na zamknutém displeji zobrazují veškeré notifikace a aktuální čas. Google chce pravděpodobně tuto funkci představit až při představení nové generace referenčních smartphonů přímo od Googlu – Pixel 2.

Zdroj: XDAAndroid Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď