Středa, Duben 8

Western Digital už má i paměťové karty řady Purple. Cílí na kamerové systémy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kdo by to byl, čekal, že populární rozdělení řad pevných disků se nejprve aplikuje i na SSD a nyní pozvolna i na řady paměťových karet. První vlaštovkou je totiž řada karet WD microSD Purple.

Ta je dle výrobce totiž vhodná především pro kamerové systémy, kdy je důležité, aby karta nonstop zapisovala video a to až v 4K rozlišení, či přepisovala staré záznamy. Pro paměťové karty byl dosud tento typ využití rychlou cestou do křemíkového nebe, jelikož nejsou primárně určené pro takové použití. Výrobce se chlubí nejen vysokou životností, ale také možností rychlého přístupu a kopírování dat, což bude vhodné při zpětném přehrávání záznamů a současného nahrávání dalších, či při analýze např. obličejů umělou inteligencí.

V reálném nasazení mají však kamerové systémy tzv. NVR, což zařízení, ke kterému jsem všechny kamery připojeny a v něm je jeden či více vysokokapacitních disků, právě třeba řady WD Purple. Paměťové karty se tak mohou hodit pro použití bez NVR či v případech, kdy NVR vypadne. Poté totiž kamery mohou nahrávat přímo na paměťové karty, čímž předejdete výpadku po dobu nutnou na opravu či výměnu NVR.

Nová řada paměťových karet WD Purple se bude nabízet v balení po jednom, či pětadvaceti kusech a to v kapacitách 32 či 64GB za ceny 19 repspektive 32 amerických dolarů. Karty mají životnost kolem tisíce kompletních přepsání a v jejich diagnostice pomůže nástroj Card Health Status, který podporují vybrané kamery. Vždy tak budete mít přehled, zda karta nevykazuje konec své životnosti a není třeba ji vyměnit. Samozřejmostí je odolnost vůči mrazům, nárazům, vlhkosti a teplu, což je předurčuje jak pro venkovní, tak vnitřní použití. Sekvenční rychlosti by se měly pohybovat kolem 80MB/s při čtení a 50MB/s při zápisu.

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď