Středa, Leden 16

Xiaomi objasňuje, proč model Mi6 nemá 3,5mm konektor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Přestože dnes máme pro poslech hudby k dispozici spoustu Bluetooth sluchátek a dalšího příslušenství, pro spoustu lidí, kteří vlastní klasická, drátová, sluchátka, je stále standardem poslech hudby přes klasický analogový 3,5mm konektor. Nejnovější smartphone z dílny čínského Xiaomi však tímto konektorem nedisponuje a spoléhá na to, že uživatelé zvolí jednu z alternativních cest k poslechu hudby. Xiaomi nyní vysvětluje, proč se rozhodlo 3,5mm konektor do výbavy svého topmodelu nezařadit.

Xiaomi na dotaz serveru Androidcentral odpovědělo, že odstranění 3,5mm konektoru bylo nezbytné k tomu, aby se dovnitř telefonu fyzicky dokázaly vměstnat další komponenty, jako například duální fotoaparát, nebo větší akumulátor.

Smartphony jsou velmi komplikovaná zařízení a prostor uvnitř nich je velmi cenný. Odstraněním 3,5mm konektoru můžeme ušetřit místo pro jiné komponenty, jako je např. větší baterie. Přenášení audia USB-C konektorem se stává čím dál běžnější záležitostí a dokáže zprostředkovat excelentní kvalitu zvuku.

Nové Xiaomi Mi6 má díky úsporám místa větší baterii než jeho předchůdce, model Mi 5. Ten měl 3000 mAh baterii, nové Mi 6 má 3350 mAh, což je zlepšení o více než 10%. Nový duální fotoaparát se dvěma snímači také jistě zabral o něco více místa, než jeden loňský senzor.

Otázkou zůstává, zda by nebylo lepší nejít stejnou cestou jako Apple, a konektor zachovat i za cenu mírně vyšší tloušťky zařízení. Spousta uživatelů by to jistě ocenila. Na druhou stranu i přes tento nedostatek se Xiaomi Mi6 prodává jak o závod. Vypadá to tedy, že uživatelé jsou tento nedostatek schopni tomuto jinak skvěle vybavenému smartphonu odpustit.

 

Zdroje: Gsmarena.com, Androidcentral.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď