Pondělí, Prosinec 17

YouTube přichází s podporou HDR pro mobilní telefony

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

YouTube v listopadu minulého roku poprvé přinesl podporu HDR videí pro televizory, které HDR samozřejmě podporovaly. Nyní však rozšířil podporu i pro mobilní zařízení.

Tento krok je od Googlu rozhodně logický, jelikož nyní se hojně rozšiřuje podpora HDR v mobilních panelech. HDR panelem disponuje například Galaxy S8, Note 8, LG V30, Xperia XZ Premium nebo Google Pixel. Rozdíl je především v mnohem širšími odtíny barev v různých kontrastních situacích. Z toho vyplývá mnohem živější, barevnější a dynamičtější obsah, než je tomu videí, které nepodporují HDR.

Pokud tedy máte některé z výše uvedených zařízení, můžete již teď funkci vyzkoušet a to třeba na speciálním kanálu YouTubu, který je plný HDR videí. My to vyzkoušeli na redakčním Galaxy S8 a kvalita je opravdu znát. Je třeba si ale dát pozor na datové limity – 2K HDR stream při 60 snímcích za sekundu si z datového balíčku něco vezme.

Zdroj: Forbes, SamMobile

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď