Neděle, Srpen 18

Za pár stovek neomezený přístup do kina? Možná brzká realita

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spoluzakladatel streamovací služby Netlfix, Mitch Lowe, přišel s unikátním nápadem, jak dostat více lidí do kin za pakatel. Mohl by z toho mimo jiné být slušný business.

Streamovací služba Netflix funguje stejně, jako např. Spotify pro hudbu. Za poměrně nízký měsiční poplatek Vám odemkne neomezený přístup k prakticky veškeré hudbě či filmům. U filmů je databáze pochopitelně menší, ale princip je jasný. Mitche ale napadl způsob, jak dostat více lidí do kin za podobnou cenu, jako stojí např. měsíční předplatné Netflixu či Spotify.

Založil proto MoviePass. Za nízký měsíční poplatek 10 amerických dolarů (v přepočtu zhruba 230kč), což je o pár desítek vyšší cena, než za kterou dnes v kině koupíte jednu vstupenku na filmové promítání, Vám zpřístupní neomezený přístup do veškerých kin (prozatím pouze v USA v kinech, kde je možné platit kreditními/debetními kartami). Abych byl přesný, limit tam je – můžete zhlédnout maximálně jeden film denně.

Vyvstává mnoho otázek a jednou z nich určitě je – jaktože na tom kina neprodělají? Neprodělají. MoviePass hodlá kinům platit každou návštěvu držitele MoviePassu dle platného ceníku, tudíž bude MoviePass zpočátku vysoce prodělečný. Proto byla část tohoto projektu odprodána společnosti Helios and Matheson Analytics, která je ochotná do března příštího roku investovat nemalé peníze.

Návratnost má MoviePass vymyšlenou jednoduše. Díky jednoduchému sledování zájmů jednotlivých skupin diváků by mohla kina výměnou za lepší cenové podmínky a část ze zisků z reklam, lépe cílit reklamu před pořady. Do karet MoviePassu hraje i to, že celková návštěvnost kin právě díky službám, jako je Netflix, výrazně kleslo. Jak Mitch sám zmiňuje:

Služby jako Netflix či Amazon Prime Video drží potencionální diváky doma. Rádi by chodili častěji do kina, ale cena vstupenky je odrazuje.

Čas ukáže, zda bude MoviePass úspěšný a jestli se velká počáteční investice vyplatí. Prozatím však pouze v USA.

Pokud by byla možnost využívat MoviePass i u nás, pořídili byste si ho?

Zdroj: Bloomberg

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď