Středa, Únor 19

Zahrát si na obstarožním počítači či notebooku za pár tisíc již nebude problém. Stačí mít dobré připojení k internetu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost NVIDIA představila již v létě minulého roku službu GeForce Now, která umožňuje streamovat vybrané herní tituly přímo na obrazovku Macu nebo konzole NVIDIA Shield.

Na právě probíhající konferenci CES 2018 v Las Vegas však NVIDIA tuto službu, stále v betaverzi, zpřístupnila i uživatelům PC. Celý princip stojí na prozatím neuvedeném měsíčním poplatku, za který si pronajmete virtuální stroj na serverech NVIDIA, k němu poté po síti přistupujete a můžete si vychutnávat hry v rozlišení FullHD až při 120 snímcích za sekundu. Herní tituly však musí být podporované a zároveň si je samozřejmě běžně zakoupit. V beta verzi, která je zdarma (musíte si však dlouze vyčkat na schválení), je prozatím nastaven limit čtyř hodin hraní na jednu herní relaci.

Oficiální datum spuštění ostré a placené verze zatím nebylo zveřejněno, situace ale naznačuje, že je termín již za rohem. Pokud bude cena zajímavá, můžete díky této službě ušetřit nemalé peníze na drahých komponentech (především neustále zdražujících a nedostupných grafických kartách díky těžařům kryptoměn) a jejich neustálé obměně. Vše, co Vám pro využívání této služby bude stačit, je internetové připojení o rychlosti alespoň 25Mbps. NVIDIA však pro plný zážitek s odezvou kolem 30ms doporučuje připojení o rychlosti 50Mbps a více.

Dále budete potřebovat počítač nebo notebook, který splňuje alespoň tyto základní parametry:

  • Grafická karta Intel HD Graphics řady 2000 či novější, NVIDIA GeForce řady 600 nebo novější nebo AMD Radeon řady 3000 nebo vyšší
  • 4GB operační paměti
  • CPU Intel Core i3 nebo AMD ekvivalentní
  • Operační systém Windows 7 nebo novější

Počítač, který tyto požadavky splňuje má kde kdo doma a na bazarech lze takové sehnat prakticky za hubičku. Cena je rozhodně nesrovnatelná se sestavami, které jsou schopné dnešní AAA tituly spustit s maximálními detaily ve snímkovací frekvenci až 120 snímků za sekundu. Pro opravdu zaryté hráče však služba nemusí být úplně komfortní díky odezvě. Ta sice činí pouze 30ms, avšak i taková hodnota je ve světě hraní vysoká. Obzvláště v online hrách typu DOTA či Counter Strike je už taková latence nepřijatelná.

Zdroj: AnandTech

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď