Pondělí, Únor 24

Zajímavost: iPhone X má dva akumulátory

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

O novém iPhonu X toho na našem webu bylo napsáno již mnoho. Není se čemu divit: nový iPhone , který byl uveden při příležitosti desátého výročí uvedení legendárního jablečného telefonu, je bezesporu zajímavým kouskem. iPhone X se před pár dny dostal do rukou prvním majitelům, na internetu se kromě nadšených reakcí novopečených majitelů objevily i první případy, kdy nadšenci telefon začali rozebírat a odhalovat, co se skrývá uvnitř. Jak již nadpis tohoto článku napovídá, jednou ze zajímavostí je, že pod skleněným krytem se neskrývá jen jedna baterie, ale netradičně rovnou dvě.

K otevření telefonu je potřeba nejdříve odlepit displej, k čemuž nejlépe poslouží horkovzdušná pistole se sadou speciálních nástrojů, pomocí nichž může displej telefonu být oddělen od zbytku konstrukce. Poté se nám již naskytne pohled na netradiční rozložení součástek uvnitř telefonu.

 

Je zřetelné, že se Apple snažil z malého prostoru uvnitř telefonu vytěžit opravdu maximum, k čemuž přispěla dvojice akumulátorů spojených do tvaru písmene „L“. Zajímavostí je též fakt, že základní deska je za účelem úspory místa zdvojená – jde prakticky o dvě desky umístěné na sebe. Díky tomu základní deska zabírá o 30 % méně místa, než ta v iPhonu 8.

Je zde tedy vidět, že Apple udělal vše pro to, aby do těla iPhonu X vměstnal co nejlepší technologie, ale zároveň zachoval poměrně kompaktní rozměry celého zařízení. Když si uvědomíme, co vše iPhone X obsahuje – ať již jde o podporu bezdrátového nabíjeni, revoluční kamery pro snímání obličeje nebo celkovou voděodolost, není divu, že si za všechny tyto věci Apple nechá řádně zaplatit – a že vás případná oprava poškozeného iPhonu X rozhodně nevyjde lacino.

Zdroj: JerryRigEverything, appleinsider.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď