Středa, Únor 19

Zaměstnanec Samsungu roky kradl telefony, „vydělal“ si miliony

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dnes již bývalý zaměstnanec Samsungu, který měl při své práci přístup k tisícům telefonů včetně vývojových prototypů, telefony kradl a poté přeprodával. Za několik let ukradl přes 8000 smartphonů, které prodal v součtu za více než 16 milionů Kč.

Ptáte se, jak je něco takového vůbec možné? Neprocházejí snad zaměstnanci při odchodu z budovy bezpečnostní prohlídkou, která má těmto případům zabránit? Ano, procházejí. Jenže pan Lee, zaměstnanec, o kterém je řeč, je tělesně postižený a je kvůli tomu nucen využívat invalidní vozík. Právě proto u něj kontroly nebyly vůbec prováděny. Díky tomu si pan Lee, který v Samsungu pracoval od roku 2010, bez problémů postupně z firmy odnesl 8474 telefonů. Ty poté prodal, a celkem za ně dostal $711,743, což je v přepočtu na české Koruny částka okolo 16,5 milionu Kč.

Zaměstnanec pracoval v oddělení, které má na starosti vývoj softwarových aktualizací pro telefony. Pan Lee telefony údajně kradl a prodával od roku 2014 do roku 2016, kdy byl odhalen. Policie celý případ potvrdila až nyní. Proč zaměstnanec telefony kradl, není zcela jasné, avšak poslední informace poukazují na to, že měl obrovské dluhy kvůli hraní hazardních her, které se nejspíše snažil tímto způsobem splatit.

Zdroj: Androidheadlines.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď