Neděle, Srpen 18

Zaměstnanci Applu v Číně prodávali citlivá uživatelská data

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20 čínských zaměstnanců, kteří pracovali pro Apple, bylo zatčeno za prodávání citlivých uživatelských dat, ke kterým měli přístup. Data a černém trhu prodali v přepočtu za více, než 170 milionů Kč.

Podle čínských úřadů bylo v případu zapojeno 22 lidí, z nichž 20 tvořili zaměstnanci Applu. Data byla podle dostupných informací prodána na černém trhu za částku přes 50 milionů yuanů (přes 171 milionů Kč).

Zaměstnanci údajně rozkryli vnitřní zabezpečení Applu a dostali se tak k osobním uživatelským datům, ke kterým neměli vůbec mít přístup, jako jsou jména uživatelů, jejich Apple ID, telefonní čísla a další. Reportér čínských investigativních novin Southern Metropolis Daily se pokusil zakoupit si soukromé informace o svém kolegovi. To se mu podařilo: získal jeho adresu a dokonce seznam restaurací, které nedávno navštívil.

Vyšetřování případu trvalo měsíce a zahrnovalo policii z několika čínských provincií: Zhejiangu, Fujianu, Jiangsu a Guangdongu. Není však známo, odkud přesně dotyční zaměstnanci pocházeli, nebo zda to byli původem Číňané, či cizinci.

Zdroj: Techradar.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď