Pátek, Květen 29

Živé vysílání na YouTube nově pro všechny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

YouTube, službu pro sdílení videí, nejspíše není třeba představovat. Uživatelé zde kromě svých předem připravených videí mohou s ostatními sdílet i živá vysílání, tzv. Live streamy. Dosud však byla možnost vysílat živě podmíněna tím, že daný uživatel měl ověřený kanál a alespoň 100 odběratelů. Nyní se tato možnost začíná objevovat i uživatelům, kteří tyto dvě podmínky nesplňují. Google tedy tuto funkci postupně uvolňuje i mezi běžné uživatele.

Pro spuštění živého vysílání v aplikaci YouTube stačí otevřít aplikaci, v horní části obrazovky zvolit symbol kamerky a klepnout na něj. Poté se kromě standardní možnosti nahrání již vytvořeného videa objeví i nová možnost Spustit živé vysílání. Po jejím zvolení budete moci živě vysílat video na YouTube přímo ze svého telefonu.

Po nahrání náhledového obrázku a zvolení názvu videa již můžete začít vysílat. V průběhu vysílání se vám bude zobrazovat aktuální počet sledujících a nové komentáře k vašemu streamu. Pokud byste si stream chtěli něčím ozvláštnit, k dispozici jsou různé filtry, které videu dodají různé zajímavé efekty.

Pokud novou možnost v aplikaci nemáte, může být potřeba aplikaci aktualizovat. Pokud se možnost neobjeví ani poté, nezbývá, než čekat. Jak se zdá, Google tuto funkci šíří mezi uživatele postupně, takže někteří ji mají k dispozici již nyní, někteří si ale musejí, jak je u Googlu zvykem, počkat.

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď