Úterý, Leden 22

ZTE vyhlašuje revoluci. Představil mobil Axon M se skládacím displejem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Příští týden představí ZTE své telefony americkému trhu, čímž překoná svého největšího rivala v podobě Huawei. V rukávu má „eso“ v podobě zajímavého telefonu Axon M.

Ten totiž disponuje skládacím displejem, respektive dvěma displeji o rozlišení FullHD a úhlopříčce 5,2 palců. To z něj svým způsobem dělá i „véčko“. Pokud jste očekávali nafouknutou bublinu s revolucí v podobě opravdu skládacího displeje, bohužel vás musím zklamat. Konstrukce je velmi podobná běžným notebookům.

Zařízení pohání téměř dva roky starý čipset Qualcomm Snapdragon 821, kterému sekundují 4GB operační paměti. To poukazuje na to, že vývoj tohoto zařízení trval podstatně déle, než je tomu u jakéhokoli jiného zařízení. Z další výbavy se sluší zmínit také 20MPx snímač.

Teď už ale k použití druhého displeje. Ten je ve složené podobě směřován dozadu. Při rozložení telefonu jako papír můžete roztáhnout obraz na oba displeje a vychutnávat si tak videa a aplikace jako na tabletu (s tím rozdílem, že mezi displeji je poměrně nepřehlédnutelná mezera). Nechybí však mód dvou aplikací naráz, kdy na každém z displejů můžete spustit dvě souběžně běžící aplikace najednou. Dalším módem je zrcadlení, kdy pokud telefon umístíte do polohy „stan“, může sledovat ten stejný obsah více osob.

Pokud chcete sledovat například sportovní zápas a YouTube naráz, ZTE myslelo i na to. Pokud dvě aplikace generují zvuk, uživatel si může vybrat, která aplikace má vyšší prioritu a přehrávat pouze její zvuk. Ke sportovnímu přenosu totiž obvykle postačí pouze obraz.

Zařízení by mělo být dostupné koncem tohoto roku a to předběžně v Americe a Japonsku za cenu běžné vlajkové lodě (odhaduje se podobná cenovka, jako u  Axonu 7). Zda se jedná o revoluci nebo o zajímavý přešlap, který si ve finále nenajde cestu k mnoha zákazníkům, nechám na vás.

Zdroj: The Verge, Forbes

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď